1.Český pohár žactva v NMNM

10.01.2023 19:53

Ve dnech 6.1. až 8.1.2023 se uskutečnil 1.Český pohár žactva v NMNM klasickou technikou.
Na pořadu sobotního dne byl závod ve sprintu a v  neděli sprint se skupinovým startem.
Náš klub reperezentovali: Dominik Černý -M12, Mikuláš Všetička -M13 a Julie Vlková -W13.
Pro Dominika to byla v sobotu závodní premiéra a to velmi vydařená po střelecké stránce, kdy neminul ani jeden terč (a to jako jeden ze dvou z celkového počtu 32 závodníků) a tak si musel Dominik premieru na trestném kole ještě odložit (:. Nakonec z toho bylo 25.místo a v neděli 29.místo.  S během na lyžích je v začátcích a při pravidelných trénincích věříme, že jeho běžecká dovednost půjde rychle nahoru.
Pro Mikuláše to byl teprve druhý závod ČP v biatlonu a nutno říct, že se s tím popasoval velmi dobře. 12.místo ve sprintu a v neděli ve sprintu se skupinovým startem uzavřel první desítku těch nejlepších.
Pro Julii to byly rovněž jedny z prvních velkých celorepublikových závodů. Se střeleckými výkony se v konkurenci děvčat rozhodně neztratila, ale vzhledem k výši tréninkové absence v podzimní části přípravy, to na běžkách Julii tolik nejelo.V sobotu to bylo 40.místo a v neděli 39.místo.

Všechny tři naše závodníky chválíme za jejich bojovnost a přístup k závodům.

Další závody Českého poháru žactva (ČP) nás čekají v NMNM 4.2 a 5.2.2023 a to biatlonkros a sprint volnou technikou.