I. KOLO ČP V NOVÉM NĚSTĚ NA MORAVĚ

07.06.2011 10:29

O víkendu 4. – 5. června se ve světovém areálu v Novém Městě na Moravě uskutečnilo první kolo Českého poháru v letním biatlonu žáků, dorostu a dospělých. Biatlonisty Prostějova na tomto sportovním klání reprezentovali: v kategorii Žákyně C – Klára Halmo, Muži A – Roman Večeřa, Ženy A – Radka Coufalová a v kategoriích Muži B a Ženy B manželé Jitka a Aleš Odehnalovi.

Závodilo se v disciplínách rychlostního závodu a následující den čekala na 333 závodníků trať vytrvalostního okruhu.

Naši biatlonisté se umístili ve svých kategoriích následovně: Klára Halmo 5. respektive 7. místo, Roman Večeřa byl 17. respektive 14., Aleš Odehnal se v obou závodech umístil na 16. místě, stejně tak Jitka Odehnalová byla dvakrát 7. a Radka Coufalová doběhla dvakrát na 8. místě.

Příslibem do dalších závodů je jistě výkon Kláry Halmo, která se poprvé účastnila republikových závodů a v obou případech se dokázala probojovat do první desítky. Ostatní výkony jsou potěšující, že naši reprezentanti dosáhli na vysoké bodové ohodnocení za svá umístění, které je potřebné do klubové soutěže.