MČR v letním biatlonu D+D v Letohradu 23.9.-24.9.2023

12.11.2023 17:15

Finále letního biatlonu pro sezonu 2023 se konalo v Letohradu v podobě MČR v kategorii dorostu a dospělých. Na zlatý hattrick našich mladých biatlonistů z MČR ze Starého Města pod Landštejnem jsme bohužel nenavázali.

V sobotním závodě sprintu se naši dorosti a dospělí umístili takto:
Helča Slintáková - W17  skončila na 11.místě se střelbou L-2 a S-2.
Jakub Koukal - M17 obsadil 20.místo se střelbou L-1,S-3.
František Ševčík - M19, jeden z adeptů na medaili, se střelbou L-3,S-3 se probojoval na 7.místo.
Michael Vlk - M19 obsadil 24.místo se střelbou L-1, S-3.
Roman Večeřa - M36 obsadil skvělé 3.místo se střelbou L-2,S-1
Tomáš Ševčík - M46 obsadil 18.místo se střelbou L-2,S-5
Max Černý - M46 obsadil 19.místo se střelbou L-3,S-4

V sobotu byla na programu ještě štafeta smíšených dvojic, kde jsme měli zastoupení ve složení Helča a František. Naši mladí dorostenci obsadili 18.místo z 35.štafet.

Nedělní závod s hromadným startem přinesl tyto výsledky:
Helča Slintáková - W17 si polepšila po sobotním sprintu o jednu příčku a skončila tak na vynikajícím 10.místě. (Vzhledem k Helčině první sezoně v letním biatlonu, klobouk dolů).
Jakub Koukal - M17 měl závod skvěle rozběhnutý a dlouho to vypadalo na vynikající výsledek, při střelbě 1,0,2,5. Při výběhu do předposledního kola se dostal do kolize s jedním ze závodníků, po které si podvrtl kotník a při pádu si sedřel i koleno. Kuba se ukázal jako velký bojovník a i přes zranění závod dokončil. Pro Kubu to byla "velká" sportovní smůla zakončená 19.místem.
František Ševčík - M19 si do Letohradu střeleckou pohodu nepřivezl a po ne zrovna vydařené střelbě 1,3,4,4 skončil na 8.místě. V tomto závodě ještě bojoval o celkového vítěze ČP letního biatlonu pro rok 2023. Nakonec to stačilo na vynikající 2.místo a celková sezona v letním biatlonu byla pro Františka velice úspěšná.
Michael Vlk - M19 skončil 23.místě se střelbou 2,3,2,3.
Roman Večeřa - M36 se střelbou 1,2,5,2 skončil na 5.místě
Tomáš Ševčík - M46 se umístil v silné konkurenci na vynikajícím 12.místě s druhou nejlepší střelbou v kategorii 3,1,2,0 za což si zaslouží pochvalu (upozornění: vzhledem k tomu, že autor článku a pochválený závodník je ta samá osoba, může dojít k lehké předpojatosti :)
Max Černý - M36 nestartoval

Trenéři:
Chtěli bychom poděkovat všem našim závodníkům za skvělé výsledky a přístup v celé letní sezoně.