Zhodnocení letní biatlonové sezony 2022

23.10.2022 15:21

Kromě kvalitních regionálních závodů se naši závodníci zúčastnili Českých pohárů v letním biatlonu jak v kategorii žactva, tak i dorostu a dospělých včetně Mistrovství ČR

Na Českých pohárech žactva vybojoval krásné 2. a 4. místo Richard Bábek. V závodech se neztratily ani Johanka Horáková se dvěmi 4.místy, kdy ji v jednom závodě dělila od třetího místa pouhá 0,10 sec. a ani Mikuláš Všetička se 7. a 8. místem a Dominik Černý se 7. a  10. místem.
Skvělé výkony v regionálních závodech předvedly i naši nejmladší svěřenci z přípravky Eliška Večeřová, Barunka Horáková a Marek Dostálek.
V kategorii dorostu se prosadili zejména František Ševčík a Ema Švancarová, kteří pravidelně vystoupali na "bednu" .
Mezi dospělými vybojoval 3.místo trenér Roman Večeřa.
Vrcholem sezony je  Mistrovství ČR, kde  zazářili František Ševčík 2.místem ve sprintu a 3.místem v závodu s hromadným startem a také zazářila 3.místem ve sprintu Ema Švancarová.

Kompletní výledky naleznete zde:   Vysledky_leto_2022.pdf (439918)

Naši dorostenci Michael Vlk a Jakub Koukal se navíc zúčastnili závodů na Slovensku.
27.8.2022 II. KOLA VIESSMANN POHÁRU V LETNOM BIATLONE Predajná, kde Michal Vlk obsadil 18.místo a Jakub Koukal 10.místo.
28.8.2022 i MAJSTROVSTVA SLOVENSKA v letnom biatloně 2022 v Predajné, kde Michael Vlk obsadil 14.místo a Jakub Koukal 7.místo.
Ani zde nechyběl František Ševčík, který se nominoval do výběru reprezentace ČR a nezávodil tak za Klub biatlonu Prostějov, ale za reprezentaci ČR, kde se umístil na 9. místě ve sprintu a těsném 4.místě v hromadném startu.

S letní sezonou jsme maximálně spokojeni proto, že v tak silné konkurenci se naši závodníci prosadili a to hlavně na Mistrovství ČR tak i v celkovém hodnocení Českého poháru.
Vítězem celkové klasifikace ČP v kategorii M 17 se stal náš závodník  František Ševčík a v kategorii  W 17  obsadila krásné 3. místo Ema Švancarová. V pořadí klubů jsme se umístili v kategorii žactva se ziskem 1832,14 bodů na 23.místě, v kategorii dorostu se ziskem 1759,39 na 13.místě a v kategorii dospělých se ziskem 929,07 bodů na 16.místě, přičemž se započítávají body z 5.závodů.

Všem našim závodníkům děkujeme za příkladnou reperezentaci našeho klubu a blahopřejeme k dosaženým výsledkům.